NAF100 Ball New York - "Bridging worlds"

Published on December 7, 2021

 In november was het 100 jarig bestaan van de Netherland-America Foundation(NAF) met als thema 'Bridging worlds'.

De NAF werd in 1921 opgericht om de bilaterale uitwisseling tussen de Verenigde Staten van Amerika en Nederland te ondersteunen. Twee van de oprichters waren Franklin D. Roosevelt, later de Amerikaanse president, en Thomas J. Watson, oprichter van IBM. De missie van de Stichting is het ondersteunen van uitwisseling tussen de landen op het gebied van onderwijs, podiumkunsten en beeldende kunst, wetenschappen, bedrijfsleven en openbaar beleid.

Het NAF bal is een jaarlijks elegant en feestelijk black-tie evenement waarbij diplomatieke gezanten en invloedrijke leiders en vrienden van de Nederlands-Amerikaanse gemeenschap van beide zijden van de vijver samenkomen ter ondersteuning van de cruciale en vitale activiteiten van de NAF.

Deelname aan de avond heeft de inzet van twee belangrijke programma's ondersteund:

  1. Onderwijs, via de NAF-Fulbright Fellowships toegekend aan zeer getalenteerde Nederlandse en Amerikaanse studenten die graduate-level studies volgen aan universiteiten in elkaars land. De NAF biedt momenteel 12 Open Study / Research awards, 1 gespecialiseerde prijs in Pediatric Cancer Research en 1 gespecialiseerde award in Flood Management.
  2. Cultuur, door middel van subsidies aan opkomende en gevestigde beeldende en uitvoerende kunstenaars, architecten en ontwerpers, schrijvers, historici en vertalers en voor historisch behoud, om de uitwisseling van talent tussen de Verenigde Staten en Nederland te vergroten.

 

Dit jaar had Nyenrode een Co-chair-schap op het NAF Ball in het Plaza Hotel, waar een dag vantevoren het Seminar door viroloog Ab Osterhaus in de Harvard Club plaatsvond. Bijzonder verrast met de hoge opkomst van Nyenrode alumni met aanhang; Priscilla en Andy Bender(19830104), Johan de Voogd(19650152), oprichter van de American Friends of Nyenrode University (AFNU), Jack Roepers(19760067), Alexander Roepers(19770094), Petra en Marc der Kinderen(19910415), Bill Huber(19780615), Remco de Rechter(19980118), Michiel van der Voort(19790137), prof. Dr. Leen Paape, Eric Huis(19770050) met partner, Corina Blokland(20070305) met partner, Marguerite Soeteman(19850161) en haar zoon Alexander, Co de Heus (de zoon van Henk de Heus(19610035)) en familie, Hans Duijf(19680022) Naf ball ambassador-at-large, Prof. Edgar Keehnen(19800057) en 3 studenten van Nyenrode; Roderick de Meris(20200840), Max Polet(20190833) en Dylan Stolk(20200863)


De avond tevoren was er een ouderwets gezellige Nyenrode borrel in Harry’s bar NY georganiseerd door Simone Daniëls, directeur Alumni Office VCV. Een borrel voor alle Nyenrode NY alumni en een aantal huidige studenten uit Breukelen die voor deze gelegenheid speciaal naar NY afreisden. Corina Blokland, voorzitter NAVCV was gastvrouw en vele Nyenrodianen waren aanwezig. Er was zelfs een Muzikaal intermezzo georganiseerd door Hans Duijf met de dames van Pasta e Basta.